- Komerční sdělení -magazin
HomeRady a NávodyVstřebatelnost hořčíku ovlivňuje jeho forma

Vstřebatelnost hořčíku ovlivňuje jeho forma

Co všechno potřebuje naše tělo k tomu, aby mohl správně fungovat? Jako první nás napadne kyslík, voda a potrava. to samozřejmě ano, Bez toho bychom vůbec nežili. Velmi důležité jsou však také minerály a vitamíny, Které si často tělo neumí vyrobit a musíme je získat ze stravy a potravinových doplňků. A právě forma, ve které se tyto prvky nachází, velmi ovlivňuje jejich vstřebatelnost.

Nejen na noční křeče

Hořčík patří mezi základní minerály, které opravdu doplňovat musíme. Jeho nedostatek se v těle projeví velmi rychle, ale jen málokdo má přehled, kolik hořčíku za den zkonzumuje. Účinná denní dávka jen orientační číslo jeho spotřeba je velmi individuální a zvyšuje se například při stresu nebo fyzické i psychické zátěži. Asi každý už někdy zažil probuzení uprostřed noci, kdy ho brali nepříjemné křeče do nohou a teprve v ten moment si většina z nás na hořčík vzpomene. Noční křeče bývají prvním příznakem nedostatku hořčíku, nejsou však jediné. Projevit se mohou také bolesti hlavy, nechutenství, slabost a zvýšená únava. Pokud nám hořčík chybí dlouhodobě, může se přidat i brnění končetin a svalové křeče a také se nám zhorší kvalita vlasů a nehtů.

Elementární hořčík

Pokrýt potřebu hořčíku, kterou naše tělo vyžaduje. Jen málokdy zvládneme ze stravy. Najdeme ho v semínkách, rybách, ořeších, masu, listové zelenině a luštěninách. Používat proto musíme i doplňky stravy, u kterých však musíme dávat pozor na vstřebatelnost a množství hořčíku. Naše tělo vstřebává hořčík nejlépe ve spojení s organickými kyselinami, takzvanými citráty. Každá forma hořčíku je sloučenina, proto by nás měla především zajímat čistá forma, která bývá označována jako elementární hořčík. U dicitrátu bývá tento podél větší, to znamená, že k tomu, abychom přijmuli určité množství hořčíku potřebujeme menší množství daného přípravku.

Hořčík potřebujeme v našem těle, aby správně fungovaly svaly, pomáhá udržovat dobrý stav zubů a kostí, snižuje únavu i nervozitu. Podílí se také na procesu syntézy bílkovin a je zapojen do stovek dalších metabolických procesů. Pokud nám tak tělo připomíná, že ho máme nedostatek, neměli bychom tuto informaci ignorovat.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články