- Komerční sdělení -magazin
HomeDomovDřevo a beton. Kombinace vhodná i pro ty, kteří nepodlehli kouzlu industriálu

Dřevo a beton. Kombinace vhodná i pro ty, kteří nepodlehli kouzlu industriálu

Dřevo a beton. Něco na tom spojení je. Dřevo jako dar přírody a naproti němu silný triumf lidské vynalézavosti. Teplo a textura přírodních dřevěných prvků perfektně ladí s dramatičností šedého betonu.

Záleží na míře
Beton v interiéru u každého vyvolá jiné pocity. Pro někoho studený průmyslový design, pro jiného moderní a nadčasový. Jisté ovšem je, že dřevo beton změkčí, zútulní. Takže čím teplejší efekt chcete dosáhnout, tím více použijte dřeva. A naopak.
betonovou „střechou“ (video)Když se setká industriál, venkov a Frida Kahlo pod společnou betonovou „střechou“ (video)
Ve zrekonstruovaném mezonetu zkombinovali chladný industriál s přírodními materiály (video)V zrekonstruovaném mezonetu zkombinovali chladný industriál s přírodními materiály (video)
Spojení minimalismu a industriálního stylu
Kombinace dřeva s betonem se našla zejména v minimalismu a industriálním stylu. Vždyť posuďte sami, dřevěná podlaha, betonová stěna, koňaková křesla, kovové konstrukce, toto spojení je předurčeno do loftových bytů. Ale několik prvků můžete hravě použít i v moderním interiéru jakéhokoli stylu. Třeba i tento betonem obložený krb s funkčním odkládacím prostorem na dřevo.

Interiér v industriálním stylu s betonovou stěnou a dřevěnými prvky

Dřevo a beton v interiéru. Jak na to?
Podlaha
Zvolíte-li betonovou podlahu, zjemněte strukturu dřevem na nábytku nebo na strop použijte dřevěné latě. Počítejte s tím, že betonová podlaha je chladná a pokud tam něco padne, často se rozbije. Jako výhodu vyzdvihneme trvanlivost a snadnou údržbu. V bytě či domě lze nahradit imitací, například linoleem či dlaždicemi.

Stěny
Asi nejčastěji se setkáváme s betonem na stropech, zástěnách či celých stěnách. V tomto případě je ideální, bude-li podlaha dřevěná. Teplé tóny podlahy dokonale harmonizují s chladnějším betonem. Nechte beton klidně neopracovaný. Brutální estetiku takové úpravy zjemní právě dřevěná podlaha.

Kuchyně
V kuchyni umístěte beton například na ostrůvek či kuchyňskou desku. Dřevo pak použijte buď přímo na dvířka kuchyňské linky, nebo jej doplňte v různých drobnostech.

Koupelna
Dřevěná deska pod umyvadlo, doplňky ze dřeva ve stejném odstínu a betonová stěna jsou dokonalou kombinací pro vaši koupelnu. Pokud plánujete betonovou podlahu, počítejte s tím, že na ní může klouzat. Tehdy je třeba ji ošetřit protiskluzovým nátěrem.

Doplňky
Pokud si zatím netroufáte na velkou betonovou plochu, začněte nejprve s doplňky. Na trhu naleznete různé lampy, stoly, vázy – krásně doladí interiér.

Betonová váza na květiny
Betonová váza na květiny, 17 × 25 × 17 cm, 499,- Kč, lavdecor.sk

Jak kombinovat dřevo
Redaktorka Katka radí

Asi nejdůležitější krok při zařizování je zkombinovat správné dřevěné prvky. Vyberte si dva, maximálně tři dekory dřeva do interiéru a ujistěte se, že k sobě pasují. Klidně si vezměte parketu domů a srovnávejte. Dřevo má velmi mnoho odstínů a je třeba to opravdu vidět. K betonu se hodí různé odstíny dřeva, chcete-li světlejší odstíny, vsaďte na klasiku a vyjměte dub. Pokud toužíte po tmavší podlaze, ideální bude podlaha z ořechu. V tomto případě však věnujte velkou pozornost prosvětlení prostoru přirozeným světlem a světlému zařízení.

Podívejte se jak dřevo a beton zkombinovali v tomto bytě

Barevné přesahy
Když většina lidí slyší o betonu, většinou si představí „něco“ šedé. U betonu však taková „zažitá představa“ neplatí. Na trhu jsou dostupné různé varianty, které mají mnohočetné struktury a vyznačují se širokou škálou barevných odstínů. Podívejte se na tuto podlahu, je to barvený beton. Jeho barevnosti se dosáhne pomocí barevných pigmentů, které jsou přidávány přímo do základního materiálu. Nejde tedy jen o povrchové zabarvení. Takže i když se podlaha trošku poškodí, nebude to bít do očí.

Kuchyň ve dřevě se vzorovanou betonovou podlahou

Hra lesku a matu
Pokud toužíte po oživení interiéru něčím sytým a originálním, rozhodněte se pro beton.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články