- Komerční sdělení -magazin
HomeDomovTakto skvěle může dopadnout experiment s osvětlením v minimalistickém interiéru

Takto skvěle může dopadnout experiment s osvětlením v minimalistickém interiéru

Takto skvěle může dopadnout experiment s osvětlením v minimalistickém interiéru (video)Galerie (13)
Beton, dřevo, jednoduché linie a hlavně bez starostí. Tak zněly požadavky na zařízení bytu od jeho majitele, se kterými oslovil architekty Hubinský – Kuklica – Smerek. Vyšel z toho minimalisticky řešený interiér s industriálními prvky.

Minimalista tělem i duší. Komfortní bydlení s filozofií nezbytnosti (video) Minimalista tělem i duší. Komfortní bydlení s filozofií nezbytnosti (video)
„Ze spolupráce s architekty jsem nadšený. Pečlivě se věnovali každému detailu a splnili všechna má očekávání. No a co je nejhlavnější, bývá se zde parádně.“ – Radoslav, majitel bytu

Mladý, úspěšný, sympatický. Jasně zapadající do prostoru, kde žije. Radoslav se sem přestěhoval teprve před pár měsíci, zabydlel se však s lehkostí jemu přirozenou. V novém bytě se mu vykrystalizovalo bydlení přesně podle jeho představ. Pojďme se tedy podívat na jeho příběh. Ten začíná klasicky. Mladý a úspěšný muž žil v menším. startovacím bytě na periferii města. Byt byl menší a jak čas plynul, začal se poohlížet po něčem modernějším, kam by mohl i investovat našetřené peníze, i zrealizovat své sny o ideálním bydlení.

Po delším zvažování se rozhodl koupit novostavbu v širším centru Bratislavy. Tady je to na skok do centra, do lesa i za kulturou. Jako většina z nás si neodnesl nejlepší zážitky z předělávky svého starého bytu, a tak jeho plán byl najít dobrý projekt, předat klíče a na konci se už jen nastěhovat.

Nadchla ho práce architektů Hubinský-Kuklice-Smerek. Autorský i stavební dozor, který provedli architekti, si neumí vynachválit. On sám byl v bytě během předělávky pouze čtyřikrát. Pár požadavků na interiér však měl a zněly: beton, hodně dřeva, minimalistická řešení. Prostě jednoduchý, funkční, chlapský interiér ladící s městským prostředím.

Čistota designu
Vstupujeme do prostoru, který je nerušivý a příjemně klidný. Tak jak to ve vstupní místnosti má být. Vždyť domů si přicházíme odpočinout. Právě minimalistický styl je k tomu jako stvořený. Čistota designu je dosažena jednolitostí materiálu podél obou stěn. Na celé jedné stěně najdeme skříň se spoustou odkládacího prostoru. Na opačné straně ji symetricky vyvažují latě ve stejném dekoru.

Dominantou síně je bezpochyby kolo na zdi. Radoslav je cyklista tělem i duší
a už od vstupu je jasné, jakým stylem se interiér bude ubírat. Celá předsíň naznačuje, že zde bývá mladý, moderní muž, který aktivně žije sportem i uměním a umí ocenit design.

knihovna plynule vycházející ze stěny v chodbě, s přiznanou troubou, s betonovým podkladem, otevřenými policemi a kovovými dvířky na skříňkách. vedle knihovny je designový modrý stůl s židlemi

Knihovna plynule vychází ze zdi u vchodu. Podkladem je beton doplněný policemi z překližky stejného dekoru jako u vstupu. V rohu nahoře najdeme přiznanou troubu, která spíše doplňuje interiér, než působí rušivě. Máte-li ukončení rohové stěny v prostoru či konec kuchyňské linky, umístěte tam police. Zabere to asi 20 cm z prostoru a z hluchého místa se stane praktický odkládací prvek.

Oblý tvar versus linie
Předsíňová skříň plynule pokračuje do kuchyňského koutu stejného dekoru. Kuchyň je klasická L-ková. Ale když se blíže podíváte, to L-ko má dokonale zaoblený roh. Kromě jisté hravosti takový prvek zjemní tvrdší odstíny přiznaného betonu. Zase nic přečkávané, ale minimalisticky, funkčně řešená linka. Jasně vymezuje místo, kde se vaří. A tady, přestože zde bývá mladý muž, se věru vaří.

Světlo
Je v tomto bytě kategorií samou o sobě. Radoslav chtěl mnoho světelných prvků. Žádný sádrokarton, ale skutečné experimentování se světlem v prostoru. Ve výsledku obýváku dominuje velký černý kruh vyrobený na míru. Všimněte si, jak tvar kruhu dokáže zjemnit pravidelné linie zařízení. Podsvícení nad linkou v klasické formě zde také nenajdeme. Exteriérové ​​svítidlo, které je nám všem známo jen ve svislé podobě na budovách, zde osvětluje kuchyňskou plochu. Je to vtipné řešení, které dává jasně na vědomí, že s otevřenou myslí se zde řešil každý detail.

minimalistická dřevěná kuchyňská linka s oblým zakončením a exteriérovým osvětlením na betonové zdi
Oblý roh na kuchyňské lince je zajímavý detail, který zjemní přímé linie.

Nápaditá řešení
O ty zde věru není nouze. Někdy iz nouze vznikne ctnost. Odsávací troubu z koupelny, která zde zůstala jako zmetek při výstavbě, architekti bez zaváhání přiznali.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články