- Komerční sdělení -magazin
HomeRady a NávodyHořák na plazmové řezání – dělení různých materiálů

Hořák na plazmové řezání – dělení různých materiálů

Řezání plazmou má široké využití, poradí si se všemi kovovými materiály. Rychlost procesu, přesný hořák na plazmové řezání a kvalita řezu – takové jsou největší výhody plazmové řezačky.

Řezání plazmou

Řezání plazmou je často srovnáváno s řezáním kyslíkem. Tyto dvě metody jsou značně odlišné, přičemž plazmové řezání je oblíbenější. Díky vysoké teplotě plazmy a rychlosti se kterou vychází z hořáku lze celý proces dělení materiálu výrazně urychlit. Pro celý proces je navíc kromě energie potřebný pouze stlačený vzduch. Provozní náklady jsou tak minimální a nemusíte si dělat starosti se sháněním speciálních plynů. Vzduch navíc zajišťuje také bezpečnost, jelikož je nehořlavý, snižuje se riziko úrazu při práci. Hořák na plazmové řezání je navíc velmi přesný.

Plazmový hořák

Plazmový hořák nabízí relativně snadnou obsluhu, řezání plazmou je tak vhodné i pro začátečníky. Hořák pro plazmu má trysku a tlačítko pro spuštění napájení. Tenký paprsek plazmy umožňuje vyřezávání složitých vzorů, vypalování děr a řezání hran. Další výhodou je nízký přenos tepla do materiálu, tím se snižuje vznik deformací. Kov navíc není třeba složitě připravovat, nečistoty a rez mají pouze minimální vliv na výsledek. Můžete se tak spolehnout na skvělý výsledek.

zdroj: https://pixabay.com/

Výběr plazmové řezačky

Při výběru plazmové řezačky je dobré držet se několika tipů. Potřebný výkon lze zajistit relativně snadno. Na 1 milimetr plechu je potřeba zhruba 5 A. Vycházejte tedy z toho, jak tlusté plechy budete dělit. Myslete také na rozměry zařízení, zejména pokud ho budete přenášet. Některé řezačky mají zabudovaný kompresor, což je výhodné. Nebudete tak muset shánět samostatný zdroj vzduchu. Je však vhodné pořídit odlučovač oleje a vlhkosti, ochráníte tak hořák a prodloužíte jeho životnost.

Plazmové řezání nabízí řadu výhod, díky čemuž je tak populární. A to napříč různými oblastmi, ať už patříte mezi hobby nadšence či profesionály.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články