- Komerční sdělení -magazin
HomeRady a NávodyPři projížďce na kole myslete i na své nohy

Při projížďce na kole myslete i na své nohy

Milujete cyklistiku, ale zatím jste příliš neinvestovali do kvalitního cyklooblečení, ani nemáte speciálni tretry a boty? To je ovšem velká chyba. I když se vám může zdát, že chodidla příliš nenamáháte, jako je tomu například při běhu, či chůzi s trekingovými holemi. Vaše chodidla a klouby mohou při špatně zvolené obuvi na kolo opravdu trpět.

V čem je výhoda speciální cykloobuvi?

Tretry a další druhy speciální cykoobuvi zpevní vaši nohu, takže budete šlapat do pedálů optimální silou. Nebude se vám smekat noha, ani ji nebudete kolem pedálů různě křivit, jako tomu je, když se vydáte projet na kole v obuvi s příliš měkkou podrážkou. Bolí pak facie a klouby a radost z jízdy to rozhodně nepřinese. Díky pevnější obuvi, která musí optimálně na noze sedět (nesmí být příliš těsná, ani velká) také pojedete rychleji a dojedete dál, protože vás jednoduše nebude nic bolet.

Myslete i na banality

Víte, že pocit z vaší projížďky na kole může ovlivnit taková banalita, jako jsou obyčejné ponožky s vytahanou gumičkou, které vám budou sjíždět z kotníku do boty a tlačit? Nebo naopak ponožky, které se vám zaříznou do lýtka a budou způsobovat nepříjemné křeče při jízdě do kopce? Tento problém za vás vyřeší cyklistické ponožky, které dovolí vaší noze dýchat, správně se prokrvovat, zato však poskytnou dostatečnou kompresi a odvod potu, aby vám pak trety nepříjemně nezapáchaly.

Jezděte i v chladnějším počasí

Spoustu cyklistů odradí od projížďky první plískanice. K tomu však není žádný důvod. Víte, že se říká, že neexistuje špatné počasí, pouze špatné počasí. To platí i pro ježdění na kole. Je-li vám na podzim zima na lýtka, jednoduše si pořiďte speciální návleky na kolo. Pamatujete na to, když jste byli malí, rodiče vám jistě zahrnovaly konce kalhot do vysokých ponožek, aby vám pod kalhoty netáhlo, nebo abyste si neskřípli drahé kalhoty do řetězu? Tak přesně tuto funkci, i když ve vzhlednějším provedení vám splní návleky na kolo. Bude vám teplo na nohy, problém s chladnýma rukama vyřeší cyklistické rukavice a cyklistická bunda s dostatečně dlouhými rukávy. Pokud by vám táhlo i na předloktí, jsou k dostání návleky i na ruce. Pod helmu si můžete obléci tenkou čelenku z funkčního materiálu, který je hřejivý, ale zároveň vám umožní slyšet dění na vozovce za vámi.

Nezapomeňte vrstvit

Je-li vám i tak na kole zima, podvlečte si pod oblečení spodní vrstvu z materiálu, který odvádí pot, ale drží vaše tělo v suchu a teple, popřípadě si můžete vzít thermotriko, či thermolegíny.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články